Sivasspor'da Balıkesirspor maçı hazırlıkları

Sivasspor'da Balıkesirspor maçı hazırlıkları
Sivasspor'da Balıkesirspor maçı hazırlıkları
- Kırmızı-beyazlı ekip, 4 günlük iznin ardından maçın hazırlıklarını sürdürdü - Teknik direktör Carlos: "Her şeyi düzeltme zamanımız çoktan geldi. Maça 2 hafta gibi bir süremiz var. Bu 2 hafta boyunca iyi çalışıp herkes, taktiksel ve fiziksel anlamda elinden gelenin en iyisini yapmalı" - "(Türkiye-Brezilya maçı) Türk Milli Takımı'nın artık motivasyona ihtiyacı var. Liderlerin liderliğini sahada ortaya koyup, iyi motive olup oynamaya ihtiyaçları var"

SİVAS (AA) - Sivasspor, Spor Toto Süper Lig 'in 10. haftasında Balıkesirspor ile deplasmanda yapacağı maçın hazırlıklarını 4 günlük iznin ardından sürdürdü.

Teknik direktör Roberto Carlos yönetiminde kulüp tesislerinde gerçekleştirilen antrenman, koşuyla başladı. Açma germe hareketleriyle sona eren antrenman, izinli John Utaka, Mehdi Taouil ve kaleci Korcan Çelikay ile ülkelerinin milli takımlarında bulunan Aatif Chahechouhe ve Manuel Da Costa'dan yoksun gerçekleştirildi. Sakatlığı bulunan Hakan Arslan'ın ise salonda çalıştığı öğrenildi.

Antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Carlos, Balıkesirspor maçına iyi hazırlanmaları gerektiğini belirterek, "Her şeyi düzeltme zamanımız çoktan geldi. Maça 2 hafta gibi bir süremiz var. Bu 2 hafta boyunca iyi çalışıp herkes, taktiksel ve fiziksel anlamda elinden gelenin en iyisini yapmalı" dedi.

Ligin ilk yarısı için puan tahmininde bulunmak istemediğini belirten Carlos, "Daha önce 9 puanlık tahminde bulunduğumda 1 puan çıkartabildik. En iyi şekilde çalışıp, alabileceğimiz maksimum puanı toplamaya çalışacağız" diye konuştu. 

 

- "Hakemlerle ilgili sıkıntılar yaşıyoruz"

Sivasspor'da kondisyon probleminin olup olmadığının sorulması üzerine Carlos, şunları kaydetti:

"Problemimiz, fiziksel, kondisyon açısından değil, problemimizi tam olarak açıklayacak olursak hakemlerdir. Hakemlerden anlayamadığımız bazı problemler yaşıyoruz. Federasyon'la irtibata geçmeleri ve gereken yolu izlemeleri için yönetimimizle ve kulüp başkanımızla bunu her zaman konuşuyoruz. Ben basında bir şey söylemiyorum ama gerçekten hakemlerle ilgili sıkıntılar yaşıyoruz." 

 

- Cicinho'yla ilgili transfer haberleri 

Carlos, sağ bek oyuncuları Cicinho'nun başka bir kulübe transfer olacağı yönünde basında haberlerin yer aldığının belirtilmesi üzerine, "Bu konunun muhatabı yönetimdir. Eğer ki oyuncularımıza teklifler geliyorsa, yaptığı iyi işlerden ve başarılarından dolayıdır. Bu konularla ilgili tam olarak cevabı verebilecek olan yönetimdir" şeklinde konuştu. 

 

- "Türk Milli Takımı'nın motivasyona ihtiyacı var"

Türkiye ile Brezilya arasında dün oynanan maça ilişkin görüşleri sorulan Carlos, "Türk Milli Takımı'nın artık motivasyona ihtiyacı var. Liderlerin liderliğini sahada ortaya koyup, iyi motive olup, oynamaya ihtiyaçları var. Brezilya Milli Takımı'nda biz her maçı final niteliğinde görürüz. Türkiye'nin de her maçını final niteliğinde görüp o motivasyonla sahada olması gerekiyor" ifadelerini kullandı. 

Carlos, bir basın mensubunun, Brezilya Milli Takımı'ndaki futbolcularla Sivasspor'u konuşup konuşmadığını sorması üzerine, "Herkes Sivasspor'u merak ediyor ve takip ediyor. Dünkü maçta da böyle konuşmalar oldu. Manchester City, Barcelona ve Chelsea'nin büyük oyuncularıyla Sivasspor üzerine muhabbet ettik" dedi.