Sivas'ta "1. Bahar Şenliği" düzenlendi

Sivas'ta "1. Bahar Şenliği" düzenlendi
Sivas'ta "1. Bahar Şenliği" düzenlendi
- Vali Barut: "Temizlik işine çocuklarımız el attığına göre, geleceğimiz temiz olacak demektir"

SİVAS (AA) - Sivas'ta çevre temizliğinin önemine dikkat çekmek için düzenlenen etkinlikte, Nasreddin Hoca ve Keloğlan kılığına giren öğrenciler, süs havuzuna maya çaldı. 

Sivas Belediyesince düzenlenen "1.Bahar Şenliği"nde Kızılırmak İlkokulu öğrencileri, çevre temizliğine dikkat çekmek için Sivas Belediyesi önünden Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan süs havuzuna yürüdü.

Burada Nasreddin Hoca ve Keloğlan'ı canlandıran öğrenciler meydanda bulunan süs havuzuna çevre temizliğine dikkat çekmek için temsili olarak maya çaldı. 

Sivas Valisi Alim Barut, burada yaptığı açıklamada, çevre temizliğine önem verilmesi gerektiğini belirtti. Temizlemenin önemli olduğunu ancak esas olanın kirletmemek olduğunu vurgulayan Barut, "Temizlik işine çocuklarımız el attığına göre, geleceğimiz temiz olacak demektir" dedi.

Belediye Başkanı Sami Aydın da çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayarak, "Çocuklarımız sembolik olarak göle maya çaldılar. İnşallah bu temizlik mayası tutacak, bu çocuklarla Sivas'ımız daha temiz olacak. Temizlik bilinci çok daha iyi yerlerde ulaşacak. Biz çocuklarımızı şimdiden kutluyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından "İstasyon Caddesi Misafir Odamızdır" ve "Temiz İnsan, Temiz Çevre, Temiz Toplum" dövizleri taşıyan öğrenciler İstasyon Caddesi'nden yürüyerek, törenin düzenlendiği Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi Bahçesi'ne geldi.

Burada İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organizasyonuyla çocuklar, unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını oynadı.