Sivas'ta "112 Acil Sağlık Hizmetleri Medya Kampanyası " başlatıldı

Sivas'ta "112 Acil Sağlık Hizmetleri Medya Kampanyası " başlatıldı
Sivas'ta "112 Acil Sağlık Hizmetleri Medya Kampanyası " başlatıldı
SİVAS (AA) - Sivas'ta, 112 Acil Çağrı Hattı'nın gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi amacıyla...

SİVAS (AA) - Sivas'ta, 112 Acil Çağrı Hattı'nın gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi amacıyla "112 Acil Sağlık Hizmetleri Medya Kampanyası " başlatıldı.

Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde kampanyanın tanıtımı için düzenlenen programda konuşan Sivas Sağlık İl Müdürü Dr. Adil Kaya, 112 Acil Çağrı Hattı'nın hayati tehlike oluşturan durum ortaya çıktığında aranması gerektiğini söyledi.

İl Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Levent Sağlam da "Sivas'ta ambulanslarımız trafik yönünden fazla sıkıntı çekmiyor fakat 112 Çağrı Merkezine gelen gereksiz çağrılar tüm Türkiye de olduğu gibi Sivas'ta da ciddi bir sorunla karşı karşıyayız, halkımızdan ricamız lütfen bu hatları meşgul etmeyelim bir gün kendilerine de lazım olur" diye konuştu.

Kampanya ile 112 Acil Çağrı Hattı'nın gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi konularında toplumsal farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.