Sivas'ta 16 derslikli ilkokul yapılacak

Sivas'ta 16 derslikli ilkokul yapılacak
Sivas'ta 16 derslikli ilkokul yapılacak
SİVAS (AA) - Sivas'ta, Halil Rıfat Paşa İlkokulu'nun yıkılarak yerine 16 derslikli yeni bir okul yapılacağı bildirildi. Sivas İl Özel İdaresinden...

SİVAS (AA) - Sivas'ta, Halil Rıfat Paşa İlkokulu'nun yıkılarak yerine 16 derslikli yeni bir okul yapılacağı bildirildi. 

Sivas İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, 2015 yılı yatırım programı kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden gönderilen ödenekle kentte yeni derslikler yapılması için çalışmaların sürdüğü belirtildi. 

Eğitimin fiziki altyapısının güçlendirilmesi, okulların bakım ve onarımıyla deprem güçlendirmesi gibi işleri yürüten İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün, Çiçekli Mahallesi Halil Rıfat Paşa Caddesi'nde yıkılması kararlaştırılan Halil Rıfat Paşa İlkokulu'nun yerine 16 derslikli okul yapılması için çalışmalar yürüttüğü kaydedilen açıklamada, Halil Rıfat Paşa İlkokulu'nun derslik sayısının yetersiz gelmesi ve fiziki şartlarının eğitim-öğretime elverişsiz olması nedeniyle yerine daha büyük ve modern bir okul yapılması kararı alındığı vurgulandı.

Toplam 3 bin 800 metrekare alana yapılacak okulun isminin de Malazgirt İlkokulu olarak değiştirileceği kaydedilen açıklamada, okulun 3 milyon 493 bin liraya ihale edildiği aktarıldı.