Sivas'ta araştırma görevlileri özel öğrencilerle satranç oynadı

Sivas'ta araştırma görevlileri özel öğrencilerle satranç oynadı
Sivas'ta araştırma görevlileri özel öğrencilerle satranç oynadı
SİVAS (AA) - Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Eğitim Fakültesi araştırma görevlileri, özel öğrencilerle satranç oynadı.Ahmet Kutsi Tecer Özel Eğitim...

SİVAS (AA) - Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Eğitim Fakültesi araştırma görevlileri, özel öğrencilerle satranç oynadı.

Ahmet Kutsi Tecer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezinde düzenlenen etkinliğe katılan araştırma görevlileri, okulun Satranç Kulübü'ne üye öğrencilerle bir araya geldi ve satranç oynadı.

Ahmet Kutsi Tecer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Enver Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okula devam eden özel eğitime muhtaç öğrencilerin ilgi alanlarına göre çeşitli etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

Bu programlarla çocukları desteklemeye çalıştıklarını bildiren Yıldız, özellikle atletizm, satranç ve resim alanlarında açtıkları yarışmalarla öğrencilerin başarısına ve hayata hazırlanmalarına katkı sunduklarını kaydetti.

Yıldız, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

CÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Osman Kubilay Gül de özel eğitimin desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Gül, şunları kaydetti:

"Bu okulumuzda öğrencilerin aldıkları eğitim sonucunda sosyal , kültürel ve diğer alanlarda geldikleri nokta memnuniyet verici. Satranç, çok çekişmeli geçti. Öğrenciler, bizi yordu. Bize bu fırsatı veren okul yönetimine ve kulüp öğretmenlerine teşekkür ederim."

Etkinliğin sonunda araştırma görevlileri, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.