Sivas'ta Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası

Sivas'ta Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası
Sivas'ta Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası
- Yıldızeli ilçesinde kaymakamlık ve belediye öncülüğünde yardım kampanyası düzenlendi

SİVAS (AA) - Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde kaymakamlık ve belediye öncülüğünde Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlatıldı.

Kampanya kapsamında ilçedeki Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Bayırbucak Türkmenleri için kermes düzenledi. Öğrenciler ve aileleri tarafından hazırlanan yiyecekler satışa sunuldu. Okulda düzenlenen kermesten elde edilecek gelirle gıda satın alınarak Bayırbucak Türkmenleri'ne gönderilecek. 

Yıldızeli Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Alkan, kermesin açılışında yaptığı konuşmada, Bayırbucak Türkmenleri'nin yaşadığı zulmü herkese anlatmak ve onlara destek olmak amacıyla bu kermesi düzenlediklerini söyledi. Alkan, kampanyaya destek olanlara teşekkür etti. 

Öte yandan öğrenciler torbalar halinde hazırladıkları bulgurları da yardım komisyonu üyelerine teslim etti. Bayırbucak Türkmenleri'ne yardım komisyonu başkanı Tarık Kırmıt, manası bereket olan bir kilo bulgurun manevi değerinin çok büyük olduğunu belirterek, destekte bulundukları için öğrencilere teşekkür etti.