Sivas'ta bayramlaşma programı düzenlendi

Sivas'ta bayramlaşma programı düzenlendi
Sivas'ta bayramlaşma programı düzenlendi
SİVAS (AA) - Sivas'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi.Vali Alim Barut ve eşi Miyase Barut ile 5'inci Piyade Er Eğitim...

SİVAS (AA) - Sivas'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi.

Vali Alim Barut ve eşi Miyase Barut ile 5'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Fatih Celaleddin Sağır, Vali Yardımcısı Ömer Kalaylı,  Belediye Başkanı Sami Aydın, Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan ve eşleri ile diğer ilgililer program kapsamında ilk olarak İhramcızade Hakkı Toprak Huzurevi'ni ziyaret etti.

Yaşlılarla bir süre sohbet eden Barut ve beraberindekiler daha sonra Sevgi Evleri'ni ziyaret ederek çocuklarla bayramlaştı.

Vali Barut daha sonra Silopi ilçesinde terör örgütü PKK 'nın düzenlediği saldırıda şehit olan polis memuru Muhammed Onur Demir'in ailesini ziyaret etti.

Son olarak bir gazi ailesini ziyaret eden Barut buradan Buruciye Medresesi'nde düzenlenen bayramlaşma programına geçti.

Barut, burada yaptığı konuşmada, "Yarın Kurban Bayramı'nı idrak edeceğiz. Bu milletin özünde bayram denildiği zaman barışı, huzuru ve sevinci ifade eder. Ama içinden geçtiğimiz günlerde içeride ve dışarıda zor günler geçirdiğimiz herkesin malumudur. Diliyorum ki bayram o zorlukların aşılmasına, huzura ve refaha kavuşmamıza vesile olur" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Barut ve diğer ilgililer programa katılanlarla bayramlaştı.