Sivas'ta bilek güreşi elemeleri hazırlıkları sürüyor

Sivas'ta bilek güreşi elemeleri hazırlıkları sürüyor
Sivas'ta bilek güreşi elemeleri hazırlıkları sürüyor
SİVAS (AA) - Sivas Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası'nın Sivas elemelerinin hazırlıklarını sürdürüyor.Sivas Gençlik...

SİVAS (AA) - Sivas Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası'nın Sivas elemelerinin hazırlıklarını sürdürüyor.

Sivas Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü 2. kademe antrenörü Mustafa  Aydın , yaptığı yazılı açıklamada, bilek güreşi çalışmalarının, pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 17.00- 19.00 saatleri arasında Atatürk Spor Salonu'nda sürdürüldüğünü belirtti.

Aydın, "Her yıl liseler arası, üniversite fakülteler arası ve tüm halkımızın katıldığı Sivas geneli olmak üzere 3 kez  yarışma düzenlenmektedir. Gençlerde Türkiye şampiyonu, büyüklerde Türkiye üçüncüsü gibi çeşitli dereceler elde eden ve Kasım 2015 sonunda yapılacak gençler bilek güreşi yarışmasının Sivas elemelerine tüm halkımızı bekliyoruz" ifadesini kullandı.

Ata sporu bilek güreşini tanıtmak, sevdirmek ve yaygınlaştırmak istediklerini belirten Aydın, bu spora ilgiyi artırmayı planladıklarını kaydetti.