Sivas'ta "Birlik Aşuresi" düzenlenecek

Sivas'ta "Birlik Aşuresi" düzenlenecek
Sivas'ta "Birlik Aşuresi" düzenlenecek
SİVAS (AA) - Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) öncülüğünde "Birlik Aşuresi" programı gerçekleştirilecek.SESOB'dan yapılan yazılı...

SİVAS (AA) - Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) öncülüğünde "Birlik Aşuresi" programı gerçekleştirilecek.

SESOB'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Birlik Aşuresi için hazırlıklarını tamamlandığını belirten SESOB Başkanı Beşir Köksal, perşembe günü "12. Birlik Aşuresi"ni gerçekleştireceklerini bildirdi.

Köksal, "Aşure günü, sevginin yoğunlaştığı, birlik, paylaşma ve hoşgörünün güzel örneklerinin sergilendiği özel günlerden bir tanesidir. Birlik aşuremizde sevincimizi de üzüntümüzü de birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

Muharrem ayında acıların, üzüntülerin, sevinçlerin dostça paylaşıldığına dikkati çeken Köksal, "7 sivil toplum örgütü olarak birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içinde el ele vererek güzel bir birliktelik oluşturmaya gayret gösteriyoruz. Birlik aşuremize katılarak destek veren komite üyelerimize, Valilik, Belediyemize, kurumlarımıza ve iş adamlarımıza teşekkür ediyoruz" açıklamasında bulundu. 

Köksal, 12 Kasım'da Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde yapılacak birlik aşuresine tüm Sivas halkını da davet etti.