Sivas'ta çelenk sunma töreninde gerginlik

Sivas'ta çelenk sunma töreninde gerginlik
Sivas'ta çelenk sunma töreninde gerginlik
- Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen törende, CHP İl Başkanlığı ve ADD Sivas Şubesi çelenk sunmadan tören bitince kısa süreli gerginlik yaşandı

SİVAS (AA) - Sivas'ta Milli Eğitim Müdürlüğünce 23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen çelenk sunma töreninde CHP İl Başkanlığı ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) çelenklerini sunmadan tören sona erince gerginlik yaşandı.

Milli Eğitim Müdürlüğünce kent meydanındaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, anıta çelenk sundu. Törende CHP Sivas İl Başkanlığı ve Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri de çelenk sunmak üzere hazır bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Çınar'ın çelenk sunumunun ardından törenin bitmesiyle CHP İl Başkanlığı üyeleri ve ADD Sivas Şubesi üyeleri tepki gösterdi. 

Çınar'ın törenden ayrılmasıyla CHP İl Başkanlığı üyeleri ve ADD Sivas Şubesi üyeleri saygı duruşunda bulunarak Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

ADD Sivas Şube Başkanı Halis Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, anıta çelenk sunmak için gerekli izni aldıklarını bildirdi.

Çelenk sunumunda valilik ve il protokolünün de olmasını arzu ettiklerini ifade eden Özdemir, "Çelenk sunumu için gerekli yazılı izni ve oluru aldık. Buraya geldiğimizde yalnızca bir kurumun çelenk sunduğunu gördük. Onlarla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi ve Atatürkçü Düşünce Derneği çelenklerimizi sunmak istediğimizde Milli Eğitim Müdürlüğü'nün tasarrufuna uğradık. Fakat onlardan sonra biz yine atamıza saygı duruşunda bulunduk ve çelengimizi sunduk" diye konuştu.