Sivas'ta "Çocuk Oyun Kütüphanesi" açılacak

Sivas'ta "Çocuk Oyun Kütüphanesi" açılacak
Sivas'ta "Çocuk Oyun Kütüphanesi" açılacak
SİVAS (AA) - Sivas'ta yapımı devam eden "Çocuk Oyun Kütüphanesi"nin kasım ayında faaliyete geçeceği bildirildi. Sivas İl Özel İdaresinden yapılan...

SİVAS (AA) - Sivas'ta yapımı devam eden " Çocuk Oyun Kütüphanesi"nin kasım ayında faaliyete geçeceği bildirildi. 

Sivas İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, Akdeğirmen Mahallesi'ndeki eski halıcılık binası yerine yapılan kütüphane inşaatını inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. 

Finansmanı Orta Anadolu Kalkınma Ajansı ile İl Özel İdaresi tarafından karşılanan Çocuk Oyun Kütüphanesi'nin yoğun süren çalışmaların ardından bitirilme aşamasına geldiğini belirten Ayhan, kütüphane tamamlandıktan sonra iç tefrişat çalışmalarına başlanacağını kaydetti.

Bina içerisinde çocukların oyun oynayacak alanlarının düzenlenmesi ve gerekli malzemelerin alınması için iç tefrişat ihalesinin yapıldığını aktaran Ayhan, projenin yaklaşık 5 milyon liraya mal olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"İlimizde çocuklarımızın güzel vakit geçirebilecekleri sosyal projeyi adım adım tamamlamak üzereyiz. Bilindiği gibi burası daha önce atıl vaziyette bekleyen metruk bir binaydı. Şimdi ise ilimizin en güzel mekanlarından birisi olacak. Çocuk Oyun Kütüphanemiz, bölgede hem güvenli bir ortam oluşması hem de okullar bölgesine renk katması adına ayrı bir önem taşımaktadır."

Çocuk Oyun Kütüphanesi'nin kasım ayı içerisinde faaliyete geçeceğini anlatan Ayhan, projede emeği geçenlere teşekkür etti. 


  ETİKETLER:

  Anadolu

  ,

  Oyun

  ,

  Çocuk

  ,

  sosyal

  ,

  BİNA