Sivas'ta, doktorlara sertifika verildi

Sivas'ta, doktorlara sertifika verildi
Sivas'ta, doktorlara sertifika verildi
SİVAS (AA) - Sivas'ta, Toplum Sağlığı Merkezinde görevli doktorlar sertifika aldı.İl Halk Sağlığı Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Sağlık...

SİVAS (AA) - Sivas'ta, Toplum Sağlığı Merkezinde görevli doktorlar sertifika aldı.

İl Halk Sağlığı Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığınca yürütülen uyum eğitimi kapsamında Sivas'ın yanı sıra Erzincan, Bayburt, Kayseri, Tokat, Çorum, Gümüşhane, Sakarya, Adana ve Yozgat'ta görev yapan 70 doktora  eğitim verildiği bildirildi.

Açıklamada, empati ve iletişim, toplum sag?lıg?ında temel kavramlar, temel nüfus ve sag?lık go¨stergeleri, çevre sağlığı gibi konularda beş gün eğitim alan hekimlere, daha sonra düzenlenen törenle sertifika sunulduğu belirtildi.

Törene, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Aile Hekimliği Uygulama Daire Başkanı Adem Kucur, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri  Başkan Yardımcısı Alev Yücel, İl Halk Sağlığı Müdür Vekili Abdullah Kurt, İl Sağlık Müdür Vekili Mustafa Ballı'nın katıldığı vurgulanan açıklamada, Yücel'in şu ifadelerine yer verildi:

"Koruyucu sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi adına Sağlık Bakanlığı birçok proje geliştirdi. Bu kapsamda Toplum Sağlığı Merkezi hekimlerine eğimler veriliyor. Koruyucu sağlık hizmetlerinde yapılan işler, tedavi edici hizmetler gibi değil. Bugün yaptığımız işin faydasını 1 ile 20 yıl içinde görürüz. Koruyucu hizmetler uzun süreç alır. Bıkmadan, usanmadan bu işi yapmaya devam edeceğiz."