Sivas'ta domuz gribinden ölüm

Sivas'ta domuz gribinden ölüm
Sivas'ta domuz gribinden ölüm
- CÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde domuz gribi şüphesiyle tedavi gören 39 yaşındaki kişi öldü - Başhekim Prof. Dr. Gökçe: "Domuz gribinden şüphelendik ve izole bir ortam oluşturduk. Hastanın numunelerini Ankara'ya gönderdik. Sonuç pozitif çıktı"

SİVAS (AA) - Sivas'ta domuz gribi şüphesiyle tedavi gören 39 yaşındaki kişi, hayatını kaybetti.

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi anestezi yoğun bakım ünitesinde, akciğer rahatsızlığı nedeniyle 19 Şubat'tan bu yana tedavi gören Mustafa Atar (39), yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Kentteki bir özel güvenlik şirketinin sahibi olan, evli ve 3 çocuk babası Atar'ın cenazesinin Yukarı Tekke Mezarlığındaki aile kabristanına dün defnedildiği öğrenildi.

Atar'dan alınan numunelerin Ankara 'da incelendiği ve domuz gribine neden olan H1N1 virüsünün hastada pozitif çıktığı belirtildi.

CÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Gökhan Gökçe, hastanın 19 Şubat'ta akciğer rahatsızlığı nedeniyle hastanelerine başvurduğunu ifade ederek, "Hastanın akciğerleri kötü durumdaydı. Hemen yoğun bakım ünitesine aldık, domuz gribinden şüphelendik ve izole bir ortam oluşturduk. Hastanın numunelerini Ankara'ya gönderdik. Sonuç pozitif çıktı. Yapılan müdahalelere rağmen hastamızı kaybettik" dedi.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Akciğer

  ,

  Çocuk

  ,

  Aile

  ,

  güvenlik