Sivas'ta "Gebelik Okulu"

Sivas'ta "Gebelik Okulu"
Sivas'ta "Gebelik Okulu"
SİVAS (AA) - İbn-i Sina Toplum Sağlığı Merkezi ve Sivas Belediyesi Bahtiyarbostan Hanımlar Kültür Merkezince açılan Gebelik Okuluna devam eden anne...

SİVAS (AA) - İbn-i Sina Toplum Sağlığı Merkezi ve Sivas Belediyesi Bahtiyarbostan Hanımlar Kültür Merkezince açılan Gebelik Okuluna devam eden anne adaylarına katılım belgesi verildi.

Belediye Başkanı Sami Aydın, kültür merkezinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, annelerin bilinçlenmesinin önemli olduğunu söyledi.

Okulda anne beslenmesi ve sağlığı ile ilgili bilgiler de verildiğini ifade eden Aydın, "Sağlıklı nesiller ülkemizin geleceği açısından önemli. Böyle bir sosyal sorumluluk projesinde yer almış olmaktan mutluluk duyuyorum. Bu eğitimde emeği geçenlere teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.

Aydın, her evli çiftten de bebek beklediklerini dile getirdi.

İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Levent Sağlam ise belediyenin böyle bir organizasyon düzenlemesinden memnun olduğunu belirtti.

Gebe okullarının anne adaylarının bilinçli ve sağlıklı bir gebelik geçirmeleri için düzenlendiğini aktaran Sağlam, "Belediyemizin böyle programlara ileride de katkı sağlayacak olması bizleri memnun etti" dedi.

Konuşmaların ardından, anne adaylarına katılım belgeleri ile yeni doğan bebek seti hediye edildi.

Törene, Vali Yardımcısı Salih Ayhan ve İl Genel Meclisi Başkanı Sedat Özata da katıldı.

Gebelik Okulunda 35 anne adayına 4 hafta eğitim verildiği belirtildi.