Sivas'ta halk otobüsleri denetlendi

Sivas'ta halk otobüsleri denetlendi
Sivas'ta halk otobüsleri denetlendi
SİVAS (AA) - Sivas'ta, trafik ve zabıta ekipleri halk otobüslerinde denetim yaptı.Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, zabıta, trafik birimleri ve...

SİVAS (AA) - Sivas'ta, trafik ve zabıta ekipleri halk otobüslerinde denetim yaptı.

Belediye   Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, zabıta, trafik birimleri ve İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, halk otobüslerinde denetimlerde bulundu.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, özel halk otobüslerinin toplanma merkezinde gerçekleştirilen denetimlerde, ekipler, cam filmi, havalı korna, muayene, aksesuar, bıçak, sopa ve yaralayıcı cisimler konularında kontrol yaptı.

Araçların cam filmleri ve havalı kornaları sökülüp, kesici ve yaralayıcı maddelere de el konulan denetimlerde Seyrüsefer Yönetmeliği'ne aykırı olan araçlara cezai işlem uygulandı.

Vatandaşın güvenli ve huzurlu bir şekilde seyahat etmeleri için bu tür denetimlerin yapıldığını belirten Sivas Belediyesi Ulaşım Koordinatörü Erdoğan Yuvacı, aylık rutin kontrolleri gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Yuvacı, "Cumhuriyet Üniversitesi öğretim yılı başlayacak. Sivas Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde araçlar içerisinde bulunması gereken veya bulunmaması gereken cihaz, alet, hırdavat gibi cisimleri kontrol ediyoruz. Seyrüsefer Yönetmeliği'nde uygunluğunu denetliyoruz" dedi.

Yuvacı, toplu taşım araçlarına yönelik yapılan denetimlerin ilerleyen günlerde devam edeceğini bildirdi.