Sivas'ta hırsızlık girişimi güvenlik kamerasında

Sivas'ta hırsızlık girişimi güvenlik kamerasında
Sivas'ta hırsızlık girişimi güvenlik kamerasında
- Gemerek Ziraat Odasından hırsızlık girişiminde bulunan ve tanınmamak için kafasına poşet geçiren kişi, binadaki güvenlik kamerasının kayıtlarından yola çıkılarak yakalandı - Zanlı, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı

SİVAS (AA) - Gemerek Ziraat Odasından hırsızlık girişiminde bulunan ve tanınmamak için başına poşet geçiren kişi, binadaki güvenlik kamerası kayıtlarından yola çıkılarak yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Gemerek Ziraat Odası görevlileri, 26 Aralık'ta sabah  oda binasının camlarının kırık olduğunu fark ederek, hırsızlık girişiminde bulunulduğu iddiasıyla polise başvurdu.

Binanın güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen Yeniçubuk Polis Merkezi ekipleri, kayıtlardan ve şüphelinin kıyafetinden yola çıkarak zanlı N.B'yi (20) 3 gün sonra yakaladı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edilen zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İnşaatlarda çalışan N.B'nin benzer suçlardan kaydı olduğu belirtildi.

Kamera kayıtlarına göre, başına poşet geçiren ve binanın çevresini gece kolaçan ettikten sonra camı taş atarak kıran zanlı, pencereye yetişemeyince ayağının altına taş dizdikten sonra duvara tırmanıyor.

Binaya giren ve içeride rahatça gezinen şüpheli, kasanın bulunduğu odanın kapı kilidini açamayınca dışarı çıkıyor. Daha sonra bu odanın camını kıran zanlı, penceredeki demir korkuluklardan geçemeyince binadan uzaklaşıyor.

Şüphelinin hırsızlık girişimi yaklaşık 40 dakika sürüyor.


  ETİKETLER:

  Sabah

  ,

  Gece

  ,

  Kapı

  ,

  Ziraat

  ,

  güvenlik

  ,

  Aralık