Sivas'ta imara aykırı reklam panoları kaldırıldı

Sivas'ta imara aykırı reklam panoları kaldırıldı
Sivas'ta imara aykırı reklam panoları kaldırıldı
SİVAS (AA) - Sivas'ta imara aykırı reklam panoları tebliğe uymadıkları gerekçesiyle zabıta ekipleri tarafından kaldırıldı. Belediyeden yapılan yazılı...

SİVAS (AA) - Sivas'ta imara aykırı reklam panoları tebliğe uymadıkları gerekçesiyle zabıta ekipleri tarafından kaldırıldı. 

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Osmanpaşa Caddesi üzerinde bulunan Kavukçu İş Hanı ve Arı Sitesi'nin çatısındaki reklam panoları tebliğe uymadıkları gerekçesiyle kaldırıldı. Binalarda kaçak olarak işletilen panolarla ilgili olarak daha önceden imar ekiplerince tespit tutanağı tutulmuş ve konu Belediye Encümeni'ne intikal etmişti.

Tutanağı gündeme alarak mevzuata uygunluk incelemesi yapan Belediye Encümen, 26 Haziran tarihinde "Panolar İmar Kanunu"na aykırılık tespit edildiği için ilgili Kanun'un 32. ve 42. maddesi uyarınca işlem yapılmasına karar verdi.

Karar doğrultusunda söz konusu işletmecilere 2 bin 944 lira   para cezası kesilerek panoları kaldırmaları için 3 gün süre tanındı.

Süre dolmasına rağmen işletmeciler reklam panolarını kaldırmadıkları için 3194 Sayılı İmar Kanunu'nun 32. maddesi uygulanarak panolar zabıta ekiplerince kaldırıldı.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Reklam

  ,

  Para

  ,

  lira

  ,

  ,

  kaçak