Sivas'ta işaret dili eğitimi alan kişilere sertifika verildi

Sivas'ta işaret dili eğitimi alan kişilere sertifika verildi
Sivas'ta işaret dili eğitimi alan kişilere sertifika verildi
SİVAS (AA) - Sivas Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde işaret dili eğitimi alan 7 personele sertifikaları takdim edildi.Sivas Kamu Hastaneleri Birliği...

SİVAS (AA) - Sivas Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde işaret dili eğitimi alan 7 personele sertifikaları takdim edildi.

Sivas Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne başvuran işitme engelli hastaların mağduriyetini gidermek için merkezde görevli 7 personele işaret dili eğitimi verildi.

Sivas Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirilen ve 3 ay süren eğitim sonucunda 7 personel sertifika almaya hak kazandı. Sertifika töreninde konuşan Vali Yardımcısı Turgay İlhan, engellilere yönelik yapılan çalışmalardan dolayı Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yavuz Orak ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Murat Yüksel'e teşekkür etti.

Kursiyerler tarafından hazırlanan işaret dili kamu spotu da izleyicilerin beğenisini kazandı. Konuşmaların ardından işaret dili eğitimi alan kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı.

Sertifika törenine, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Orak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Aykut, Sivas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Dağüstü ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi çalışanları katıldı.