Sivas'ta Numune Hastanesinin taşınmasına tepki

Sivas'ta Numune Hastanesinin taşınmasına tepki
Sivas'ta Numune Hastanesinin taşınmasına tepki
SİVAS (AA) - Sivas'ta bir grup esnaf Numune Hastanesinin, yeni yerine taşınmasına tepki gösterdi.Eski Numune Hastanesi önünde toplanan esnaflara, CHP...

SİVAS (AA) - Sivas'ta bir grup esnaf Numune Hastanesinin, yeni yerine taşınmasına tepki gösterdi.

Eski Numune Hastanesi önünde toplanan esnaflara,  CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız ile   MHP Sivas 4. sıra milletvekili adayı Uğur Kurugöllü de destek verdi.

Akyıldız,  TBMM 'ye verdiği soru önergelerinin bugün uygulandığını gördüğünü belirterek, "Verdiğim soru önergelerine bugüne kadar bir cevap gelmiş değil. Sivas'ta mevcut Bölge Hastanesi ki bugün Numune Hastanesine dönüştürüldü. Bölge Hastanesi olarak başlanmış ve bin 100 yatak kapasiteli olarak planlanmıştı ama son süreçte bin 100 yataktan da Bölge Hastanesi olmasında da vazgeçtiler. Numune Hastanesine dönüştürdüler ve mevcut Numune Hastanesini oraya taşıdılar" dedi.

Sivas'ın nasıl büyüyeceğini merak ettiğini ifade eden Akyıldız, şöyle konuştu:

"Mevcut iki hastaneyi kapatıp orayı bir hastaneye dönüştürmekle mi Sivas büyüyecek? Sivas'ta göç sorunu var diyoruz ama yaptığımız bu uygulamalarda biz adeta bunu tetikliyoruz. Buradan etkilenen aileleri de hesaplarsak çok ciddi şekilde mağdur olan ailelerden bahsediyoruz. Bu yapılan uygulamanın yanlış olduğunu biz dün de söyledik bugün de söylüyoruz. Bu olayın siyasete alet edilmesine de net olarak karşıyım. Fakat bu büyük bir sıkıntıdır."

Esnaflar adına açıklama yapan Tuncay Kaya da amaçlarının mahalleden giden hastanenin yerinde kalması ve buradaki esnafında evine ekmek götürebilmesi olduğunu söyledi.

Kaya, hastanenin yeni yerine taşındığını ve oradaki kira fiyatlarının çok yüksek olduğunu belirterek, esnaf olarak o rakamları asla karşılayamayacaklarını ifade etti.

Hastane bölgesindeki bütün esnafın mağdur olduğunu savunan Kaya, "Buradaki bütün esnafın sözleşmesi, borcu var. Bizler ne yapacağız bilmiyoruz" dedi.

Grup açıklamanın ardından dağıldı.