Sivas'ta öğrenciler gökyüzüne "saygı balonu" bıraktı

Sivas'ta öğrenciler gökyüzüne "saygı balonu" bıraktı
Sivas'ta öğrenciler gökyüzüne "saygı balonu" bıraktı
SİVAS (AA) - Sivas'ta ilkokul öğrencileri değerler eğitimi etkinlikleri kapsamında üzerine "saygı ve sevgi" yazdıkları balonları gökyüzüne...

SİVAS (AA) - Sivas'ta ilkokul öğrencileri değerler eğitimi etkinlikleri kapsamında üzerine "saygı ve sevgi" yazdıkları balonları gökyüzüne bıraktı.

Yavuz Selim İlkokulu öğrencileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "değerler eğitimi" etkinlikleri kapsamında kasım ayının konusu olan sevgi-saygı temasına dikkati çekmek için balonların üzerine duygu ve düşünceleri ile sevgi ve saygı yazdı. Okul bahçesinde el ele tutuşan öğrenciler, balonları gökyüzüne bıraktı. 

Okul öğretmenlerinden Nazım Bıyık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, değerler eğitimi kapsamında okulda bazı etkinlikler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Okuldaki panolara saygı ve sevgi temalı şiirler, kompozisyonlar astıklarını ifade eden Bıyık, "Yunus Emre, Mevlana, Hacı Bektaş Veli gibi değerler Anadolu medeniyetinin ürünleridir. Onlar dünya çapında sevgi ve hoşgörünün timsalidir" dedi.

Bıyık, amaçlarının temel değerlere sahip bireylerin sayısını artırmak olduğunu ifade etti.