Sivas'ta Okul Meclis Başkanları, çalışma toplantısı düzenledi

Sivas'ta Okul Meclis Başkanları, çalışma toplantısı düzenledi
Sivas'ta Okul Meclis Başkanları, çalışma toplantısı düzenledi
SİVAS (AA) - Sivas'ta 138 Okul Meclis Başkanı, çalışma toplantısı düzenledi.İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, Halk Eğitim Merkezi Konferans...

SİVAS (AA) - Sivas'ta 138 Okul Meclis Başkanı, çalışma toplantısı düzenledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, öğrencilere seslenerek, "Okullarınızdan yetkiler aldınız, taşın altına elinizi koydunuz. Arkadaşlarınızı temsil etme yetkiniz var. Bu çalışmamız geleneksel bir hale gelecektir. Birinci dönemin sonunda, ikinci dönemin başında ve yıl sonunda en az 3 defa olmak üzere bu birlikteliğimizi sağlayacağız" diye konuştu.

Okul Meclis Başkanlarının 121 bin öğrencinin temsilcisi olduğunu ifade eden Çınar, "Okullarınız da arkadaşlarınız neler bekliyor,  okullarınızın eksiklikleri nelerdir, okulunuzda nelerin yapılmasını istersiniz gibi soruları sizlerin sormasının bir zorunluluk olduğunun farkındayız" diye konuştu.

Daha sonra Okul Meclisi Başkanları sorunlarını dile getirdi.

Toplantıya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Savaş Korkmaz, Şube Müdürü Celal Karahan, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.


  ETİKETLER:

  Konferans

  ,

  Okul

  ,

  eğitim