Sivas'ta okullarda sporu yaygınlaştırmak amacıyla protokol imzalandı

Sivas'ta okullarda sporu yaygınlaştırmak amacıyla protokol imzalandı
Sivas'ta okullarda sporu yaygınlaştırmak amacıyla protokol imzalandı
SİVAS (AA) - Sivas Dört Eylül Belediyespor Kulübü ile Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında okullarda sporu yaygınlaştırmak ve sporu tabana yayma...

SİVAS (AA) - Sivas Dört Eylül Belediyespor Kulübü ile Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında okullarda sporu yaygınlaştırmak ve sporu tabana yayma amacıyla protokolü imzalandı.

Kulüp tesislerinde gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, sporun, kardeşlik, takım çalışması, yardımlaşma ve dayanışma olduğunu belirtti. 

Okullarda sporu yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen protokollün 1,5 yıllık işbirliğini kapsayacağını dile getiren Çınar, "Bu işin meyvelerini aldıkça, bu işi daha da ileriye taşıyacağız. 1,5 yıl sonra meyvelerini konuşacağımıza inancım tam" dedi.

Dört Eylül Belediyespor Kulübü Başkanı Turhan Tunahan da Sivas'taki gençleri yetiştirmek için ellerindeki tüm imkanları seferber ettiklerini söyledi. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle okullarda sporu yaygınlaştırmak için bir adım attıklarını belirten Tunahan, "Bizdeki teknik kadro, tesis imkanlarıyla Milli Eğitimdeki fırsatları, halk eğitim merkezinin açacağı kursları bir araya getirerek okullarımızda spor faaliyetinde kulüp olarak bir şeyler yapmanın peşine düştük. Bu işler sadece imza atmakla olmuyor. Tam anlamıyla ne yapılabilir diye uğraştık. Bu çalışmaların ilk startını vererek özellikle yaz okullarında etkili olacağız. Sivas'tan çıkacak her sporcu branşının onuru ve gururu olacaktır. İnşallah bu sürecin sonunda da güzel şeyler konuşuruz" değerlendirmesinde bulundu. 

Çınar ve Tunahan, daha sonra protokolü imzaladı. 


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  eylül

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  Kulüp