Sivas'ta su kesintisi

Sivas'ta su kesintisi
Sivas'ta su kesintisi
SİVAS (AA) - Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Atatürk Caddesi'nde patlayan su borusu nedeniyle İşhan, Kardeşler ve Cumhuriyet Üniversitesi civarına...

SİVAS (AA) - Sivas Belediye Başkanı Sami AydınAtatürk Caddesi'nde patlayan su borusu nedeniyle İşhan, Kardeşler ve Cumhuriyet Üniversitesi civarına su veremediklerini söyledi.

Aydın, belediye binasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Atatürk Caddesi'nde 630'luk su borusu patladığını aktararak, "İşhan, Kardeşler ve Üniversite bölgesine su veremedik. Buradaki borular yaklaşık 2-3 yıllık borular olmasına rağmen sık sık arıza yapıyor. Sebebi kullanılan ürünün standartlar dışında olması. O bölgedeki hatları yenileme kararı alacağız" diye konuştu.

Boruların kabulünü yapan ilgili kişiler hakkında yasal işlem başlatacaklarını belirten Aydın, şunları kaydetti:

"Malzemeyle ilgili polietilenin 50 yıl minimum garantisi var. Polietilenin patlama şekli belli. Bu ürün maalesef polietilen ile örtüşmeyen şekilde yarılarak patlıyor. Bu da kullanılan malzemenin polietilen dışında malzeme olduğu anlamına geliyor. Gerekli analizleri yaptırdığımızda endişemizin doğrulandığın gördük. Ürünün hatalı olduğunu gördük. Geçtiğimiz ay Organize Sanayi Bölgesinde aynı hatta patlama oldu ve çok sayıda dükkanımız zarar gördü. Bu defa Atatürk Caddesi'nde patlama oldu. Dükkanlar zarar görmedi. Bunları yapsak da bu üründe sürekli patlamaların kaçınılmaz olduğu görünüyor. Ürün polietilen değil benzeri bir ürün. İnşallah komple hattı değiştireceğiz."

Öte yandan, arızanın giderilmesi için belediye ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Aydın

  ,

  patlama

  ,

  Belediye

  ,

  sanayi