Sivas'ta Suriyelilere yardım kampanyası

Sivas'ta Suriyelilere yardım kampanyası
Sivas'ta Suriyelilere yardım kampanyası
- Suşehri ilçesinde, Suriyeliler için başlatılan yardım kampanyasında toplanan malzemeler kamyonla Şanlıurfa'ya gönderildi

SİVAS (AA) - Suşehri ilçesinde, Suriyelilere yönelik başlatılan yardım kampanyasında toplanan malzemeler yola çıkarıldı.

Suşehri Kaymakamlığı, Suşehri Belediyesi ve Suşehri İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından başlatılan "Suşehrililer, Suriyeli kardeşler için el ele" kampanyası kapsamında toplanan yardımlar kamyona yüklenerek Şanlıurfa 'ya gönderildi.

Yardım kampanyasına öncülük eden Suşehri İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Dernek Başkanı Ahmet Güler, "İlçemizde kısa süre önce başlatılan yardım kampanyasında toplanan 230 çift ayakkabı, 286 adet battaniye, 25 kilogramlık 227 çuval un, 50 kilogramlık 34 çuval un ve 10 kilogramlık 1 çuval un ile birlikte muhtelif elbiseden oluşan 168 koliyi Suriyeli kardeşlerimize ulaştırılmak üzere kamyona yükledik" dedi.

Güler, yardımların Şanlıurfa'da bulunan yardım depolarına gönderildiğini belirterek, "Derneğimiz tarafından bu tür yardımlar bundan sonra da devam edecektir. Toplanan yardımlar Şanlıurfa'daki yardım depolarına indirilecek ve buradan da Suriyeli kardeşlerimize dağıtımları yapılacaktır" şeklinde konuştu.

Suşehri Belediye Başkan Vekili Mustafa İnan da yardım kampanyasına halkın büyük ilgi gösterdiğini belirtti.

Şanlıurfa'dan gelen yardım kamyonunun üzerinde Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak "İnsani yardımdır" yazıldığı görüldü.