Sivas'ta trafik kazaları: 18 yaralı

Sivas'ta trafik kazaları: 18 yaralı
Sivas'ta trafik kazaları: 18 yaralı
- Sivas'ta meydana gelen iki ayrı kazada toplam 18 kişi yaralandı

SİVAS (AA) - Sivas'ta meydana gelen iki ayrı trafik kazasında 18 kişi yaralandı.

İlk kaza Sivas istikametinden Tokat'a gitmekte olan Veysel Tıkaç (48) yönetimindeki 58 TZ 970 plakalı otomobil sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu Sıcak Çermik mevkisinde yoldan çıkarak devrildi. Kazada sürücü Tıkaç ile otomobilde bulunan anne Saliha (70) ve baba Hasan (72) yaralandı.

 Yaralılardan sürücü Tıkaç, Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetler Uygulama ve Araştırma Hastanesine, Saliha ve Hasan Tıkaç ise Numune Hastanesine kaldırıldı.

İkinci kazada ise Haliminhanı Mezrası mevkisinde meydana gelen kazada 15 kişi yaralandı. 

Alınan bilgiye göre, henüz sürücüsü belirlenemeyen 50 SD 326 plakalı minibüs, sürücüsü henüz belirlenemeyen 58 YF 502 plakalı servis minibüsüne çarptı. Kazada araçlarda bulunan, Anşa (77), Meyra (18), Tursun Yıldız (70) Hatice (62), İrem Sude Poyraz  (11), Çilem (20), Seda Nur (34), Tuğçe Rana (9), İsmail Taha Arslan (7) Kübra Nur (13), Akif Deniz (16), İkbal Alpayar (57), Selver Acıpınar (69), İhsan Koç (38), ve Şemsi Kılcı (50) yaralandı.

Yaralılar Sivas'taki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Her iki kazada da yaralananların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Öte yandan kar yağışı nedeniyle aynı mevkide meydana gelen iki kazada da araçlarda maddi hasar oluştu.


    ETİKETLER:

    kar

    ,

    sıcak