Sivas'ta yabani kuşlar için doğaya yem bırakıldı

Sivas'ta yabani kuşlar için doğaya yem bırakıldı
Sivas'ta yabani kuşlar için doğaya yem bırakıldı
SİVAS (AA) - Yoğun kış şartlarının yaşandığı Sivas'ta yabani kuşlar için doğaya yem bırakıldı.Orman ve Su İşleri Sivas Şube Müdürlüğü ekipleri, yem...

SİVAS (AA) - Yoğun kış şartlarının yaşandığı Sivas'ta yabani kuşlar için doğaya yem bırakıldı.

Orman ve Su İşleri Sivas Şube Müdürlüğü ekipleri, yem bulmakta zorlanan yabani kuşlar için Taşlıdere mevkisine buğday bıraktı.

Şube Müdürü Selami Şahinbay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yemleme faaliyetlerini merkez, ilçe ve köylerde kapsamlı şekilde yürüttüklerini belirterek, "Yaklaşık 20 tonluk buğdayın dağıtımı gerçekleştirildi. Bugün itibarıyla Taşlıdere mevkisi ve Kangal'da yemleme faaliyetlerini yürütüyoruz" dedi.

Vatandaşlara seslenen Şahinbay, "Kimi vatandaşlarımız, evlerindeki artık gıdaları doğaya yaban hayvanlarına yem olarak sunuyor, bunu sunarken özellikle yol kenarlarına bırakmamaları, hayvanların rahatlıkla bu yemlere zarar görmeden ulaşabilecekleri daha sakin alanlara bırakmalarını istiyoruz. Toplu olarak yapacakları yemlemelerde ise mutlaka Müdürlüğümüzün bilgisi dahilinde bu koordinasyonu yürütmelerini istiyoruz" diye konuştu. 


  ETİKETLER:

  Bugün

  ,

  ilçe

  ,

  orman

  ,

  kış