Sivas'ta yeni mesire alanı yapılıyor

Sivas'ta yeni mesire alanı yapılıyor
Sivas'ta yeni mesire alanı yapılıyor
SİVAS (AA) - Sivas Belediyesi, yeni bir mesire alanının yapımına başladı.Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Maliye ile yapılan protokol...

SİVAS (AA) - Sivas Belediyesi, yeni bir mesire alanının yapımına başladı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre,  Maliye ile yapılan protokol neticesinde Sivas Belediyesine geçen 30 dönümlük Maliye Ormanı olarak adlandırılan bölgeye, yanı başındaki 35 dönümlük ağaçsız alan da eklenerek yeni bir mesire alanı yapımına başlandı.

Organize Sanayi Bölgesi yolu Kılavuz TOKİ karşısında yer alan bölgeye yeni bir mesire alanı oluşturmak için çalışmalarına başlayan Sivas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, yıl içerisinde alanı pikniğe açmak için çalışmalarını hızlandırdı.

Projesi hazırlanan ve çalışmalarına başlanan mesire alanı, Kılavuz, Huzur, Şeyhşamil ve Ahmet Turan Gazi Mahalleri ile bölge halkı için Paşabahçe'nin alternatifi olacak.

Çocuk oyun alanları, otoparkları, mescit, tuvalet, bulaşıkhane, büfe ve piknik üniteleriyle mesire alanında hummalı bir şekilde çalışmalarını yürüten Sivas Belediyesi, şehrin farklı bölgelerinde de mesire alanı oluşturulması için projelerine devam ediyor.


  ETİKETLER:

  Protokol

  ,

  Oyun

  ,

  Çocuk

  ,

  Mescit

  ,

  Maliye

  ,

  sanayi