Sivas'ta "Yeni Türkiye'nin Enerji Hamleleri" paneli

Sivas'ta "Yeni Türkiye'nin Enerji Hamleleri" paneli
Sivas'ta "Yeni Türkiye'nin Enerji Hamleleri" paneli
SİVAS (AA) - Sivas'ta Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sivas Şubesi ve MÜSİAD Enerji Sektör Kurulunca "Yeni Türkiye'nin Enerji...

SİVAS (AA) - Sivas'ta Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sivas Şubesi ve MÜSİAD Enerji Sektör Kurulunca "Yeni Türkiye 'nin Enerji Hamleleri" konulu panel düzenlendi.

Sivas Valisi Alim Barut, kentte bir otelde gerçekleştirilen panelde yaptığı konuşmada, enerjinin ekonominin ana motoru olduğunu belirtti.

Dünya gündeminin enerji ve enerjiyle ilgili olduğunu aktaran Barut, "Hür teşebbüs vasıtasıyla ve bugünden çok daha fazla enerji temin edilerek ve bu enerjiyi de halkımızın hizmetine vererek geleceğe uzanacağız" dedi.

Barut, Sivas'ın da enerji potansiyeli açısından iyi konumda olduğunu dile getirerek, bu toplantıların Sivas'ı bir adım daha ileriye götüreceğini söyledi.

AK Parti Sivas Milletvekili Ali Turan ise MÜSİAD'ın önemli bir kuruluş olduğunu belirtti. MÜSİAD'ın hem yurt içinde hem de yurt dışında yaptığı faaliyetlerin kayda değer olduğunu aktaran Turan, panelin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın da enerjinin hayatımızda havası kadar önemli olduğunu söyledi. Türkiye'nin enerji konusunda avantajlı olduğunu belirten Aydın, "Gelecekte enerji konusunda çok daha iyi yerlere ulaşacağız. Türkiye'de enerji sektörünün önü çok açık ve bu anlamada ciddi yatırımlara ihtiyaç duyuyoruz. Bu tür organizasyonlar da bu konudaki adımlarımıza hız kazandıracak. Türkiye ve MÜSİAD'ın ortaya koyduğu vizyon bize geçmiş yıllarımızı kazandıracaktır" diye konuştu.

MÜSİAD  Enerji Sektör Kurulu Başkanı Gökhan Yetkin ise MÜSİAD'ın çalışmalarını anlattı. Derneğin kurumsal işleyişinden de bahseden  Yetkin, enerjinin Türkiye için önemine değindi.

MÜSİAD Sivas Şube Başkanı Mustafa Coşkun da Sivas'ta yaptıkları çalışmaları anlatarak, "Enerji sektörünün Sivas boyutunu güçlendirmek, sorunları çözüme kavuşturmak için böyle bir toplantı düzenledik" dedi.

Konuşmaların ardından panele geçildi.