Sivas'taki kadın çiftçilere eğitim veriliyor

Sivas'taki kadın çiftçilere eğitim veriliyor
Sivas'taki kadın çiftçilere eğitim veriliyor
SİVAS (AA) - Sivas İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce ildeki kadın çiftçilere eğitim verilmeye başlandı.Müdürlükten yapılan yazılı...

SİVAS (AA) - Sivas İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce ildeki kadın çiftçilere  eğitim verilmeye başlandı.

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, eğitimler kapsamında Alahacı, Başsöğüt, Başıbüyük, Beypınarı, Çallı, Durdulu, Köklüce, Mescitli, Söğütçük köylerinde toplam 185 kadın çiftçiye, bir veteriner hekim, bir ziraat mühendisi ve 2 ev ekonomisi teknikerinden oluşan ekip tarafından eğitim verildiği belirtildi. 

Kadın çiftçilere, çiğ süt hijyeni, brusella, buzağıların bakım ve beslenmesi, pastörize beyaz peynir yapımı, kırım-kongo kanamalı ateşi, iyot eksikliği hastalıkları, turşu, reçel, konserve, tarhana yapımı, iklim değişikliği ve kadın, su kaynaklarının dikkatli kullanılması, ekonomik yatırımlar, hayvan hastalıkları, toprak analizi ve tarla bitkileri konularında eğitim verildiği kaydedilen açıklamada, "Eğitimlere hız kesilmeden devam edilmekte. Uygulamalı olarak peynir, reçel-marmelat ve turşu yapmak isteyen köylerimize listeye alınan bütün köyler bitirildikten sonra ikinci kez eğitime gidilecektir" ifadeleri kullanıldı. 


  ETİKETLER:

  Beyaz

  ,

  Kadın

  ,

  Tarım

  ,

  Ziraat

  ,

  gıda

  ,

  eğitim