Sivas'taki "kesik baş" cinayeti

Sivas'taki "kesik baş" cinayeti
Sivas'taki "kesik baş" cinayeti
- Kentte 13 yıl önce bir uzman çavuşun başının kesilerek öldürülmesiyle ilgili azmettirici olduğu iddiasıyla gözaltına alınan eşi ile katil zanlısı akrabası tutuklandı

SİVAS (AA) - Sivas'ta 13 yıl önce bir uzman çavuşun başının kesilerek öldürülmesiyle ilgili azmettirici olduğu iddiasıyla gözaltına alınan eşi ile katil zanlısı akrabası tutuklandı.

Uzman Çavuş Adem K'nın öldürülmesiyle ilgili azmettirici olduğu gerekçesiyle yakalanan eşi M.Ş.K (39) ile cinayeti işlediği öne sürüyen akrabası Murat A. (36), emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

İki zanlı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. M.Ş.K'ya polis ekiplerince çelik yelek giydirildiği görüldü. 

Sivas'ta, 1 Mayıs 2002'de Yenidoğan Mahallesi'nde uzman çavuş Adem K'nın başının kesilerek öldürülmesiyle ilgili 13 yıl boyunca delil toplayan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri, cinayetin azmettiricisi olarak uzman çavuşun eşi M.Ş.K'yı Kayseri'de (39), katil zanlısı olarak da akrabası Murat A'yı (36) İstanbul'da yakalamıştı.