Sivas'taki "yamaç evlerinde" çalışmalarda sona gelindi

Sivas'taki "yamaç evlerinde" çalışmalarda sona gelindi
Sivas'taki "yamaç evlerinde" çalışmalarda sona gelindi
SİVAS (AA) - Sivas Belediyesince Paşabahçe Mesire Alanı'nda yapımı devam eden, "hobbit evleri" olarak da anılan "yamaç evleri"ndeki çalışmalarda son...

SİVAS (AA) - Sivas Belediyesince Paşabahçe Mesire Alanı'nda yapımı devam eden, "hobbit evleri" olarak da anılan "yamaç evleri"ndeki çalışmalarda son aşamaya gelindiği bildirildi. 

Sivas Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, farklı mimari yapısıyla kamuoyunda büyük beğeni toplayan, 1+1 şeklinde dağ yamaçlarına gömülü olarak inşa edilen iki yamaç evinin tamamlandığı ve önümüzdeki günlerde vatandaşlara hizmet vermeye başlayacağı belirtildi. 

Yamaç evlerinin eşyalı olarak haftalık ve aylık olarak vatandaşlara kiraya verileceği kaydedilen açıklamada, "Sivas'ın en güzel mesire alanı olan Paşabahçe yamaçlarına inşa edilen 'hobbit evleri'nde mutfak, banyo, tuvalet ve yatak odası bulunuyor. 65 metrekare olarak yapılan evlerin sayısı ilerleyen dönemlerde etaplar halinde talebe göre 100'e kadar çıkarılacak" ifadeleri kullanıldı.

"Yamaç Evleri"nin, Paşabahçe mesire alanının doğa turizmine kazandırılması yönünde önemli bir adım olduğu ve farklı bir tatil fırsatı sunacağı belirtilen açıklamada, "Mükemmel doğa manzarasıyla apart otel şeklinde yaz- kış hizmet verecek evlere, şimdiden vatandaşların ilgisi oldukça yoğun" denildi.


  ETİKETLER:

  Hobbit

  ,

  Otel

  ,

  Tatil

  ,

  Mutfak

  ,

  doğa

  ,

  kış

  ,

  hizmet