Sivas'tan kısa kısa

Sivas'tan kısa kısa
Sivas'tan kısa kısa
- Şarkışla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergen, Belediye Başkanı Oğuz'u ziyaret etti

SİVAS (AA) - Şarkışla İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Ergen,  Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz'u ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Oğuz, eğitime her zaman destek olduklarını ve olmaya devam edeceklerini belirtti.

İlçede yeni yapılacak okullara yer tahsisinin söz konusu olduğunu dile getiren Oğuz, "Okullara verdiğimiz sözlerin bir kısmını yaptık bir kısmını yapamadık. İnşallah, onları da ilkbahar aylarında yapacağız" dedi.

Ergen ise eğitim camiasına yapmış olduğu katkılardan dolayı Oğuz'a teşekkür ederek, "Okul yerleri konusunda arsa temini, okulların bahçe düzeni ve yardımcı kitap desteğinizi hiçbir zaman unutmayacağız. Yardımların da devamını bekliyoruz" diye konuştu.

Ziyarette Milli Eğitim Şube Müdürü Yasin Türkoğlu da hazır bulundu.

 

- Gürçayır beldesi ve 4 köyde elektrik kesintisi

Şarkışla ilçesine bağlı Gürçayır beldesindeki bakım-onarım çalışması nedeniyle, belde ve 4 köyde elektrik kesintisi uygulanacak.

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş'den yapılan yazılı açıklamada, "Gürçayır beldesi ve beldeye bağlı Kızılcakışla, Kayapınar, Kadılı ve Kömürkaya köyleri ile Şarkışla Belediyesi Hizmet Garajında 4-5 Aralık'ta 9.00-16.00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Ayrıca çalışmaların programlı elektrik kesintisi için belirtilen saatten önce bitmesi halinde, kesintiden etkilenen yerlere enerji verilecektir."

 

- Suşehri'de kar yağışı

İlçede öğlen saatlerinde itibaren etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor. Kar yağışı nedeniyle Suşehri-Sivas karayolunun Geminbeli Geçidi'nde de ulaşımda zaman zaman aksamalar yaşandığı, kara yolları ekiplerinin zirvede hazır bekletildiği öğrenildi.