Sivas'tan kısa kısa

Sivas'tan kısa kısa
Sivas'tan kısa kısa
SİVAS (AA) - Ulaş Ziraat Odası'nda delege seçimi yapılacak.Ulaş Ziraat Odası Başkanı Ziyettin Gazioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 38 köy ve 4...

SİVAS (AA) - Ulaş Ziraat Odası'nda delege seçimi yapılacak.

Ulaş Ziraat Odası Başkanı Ziyettin Gazioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 38 köy ve 4 mahallede odaya kayıtlı 2 bin 41 üyeden delege seçimi yapacağını belirtti. Seçilecek 42 delegenin 2015'te yapılacak İlçe Ziraat Odası seçimlerinde oy kullanacağını dile getiren Gazioğlu, delege seçiminin ilçeye hayırlı olmasını diledi.

- Şarkışla'da müftülükteki kadın personele hizmet içi eğitim verildi

Şarkışla İlçe Müftülüğü binasındaki çok amaçlı salonda kadın personellere hizmet içi eğitim verildi. Sivas Kur'an Kursları Eğitim Uzmanı Ayşegül Gözeri'nin eğitmen olarak katıldığı toplantıda, ders işleme metotları ele alındı. 

Eğitim toplantısına ilçe müftülüğünde görevli 20 kadın katıldı. İlçe Müftüsü Mehmet Cingöz, en iyi hizmetin verilebilmesi için personelin de bilgilendirilmesi gerektiğini belirterek, bu tür eğitimlerin devam edeceğini söyledi.

- Şarkışla'da öğrencilere trafik kuralları anlatıldı

İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesinden polis memuru Sayit Beyazatlı ve Mehmet Ünal, Aşık Veysel İlkokulu 4. sınıf öğrencilerine, genel trafik kuralları, yaya geçitleri, yolcu davranışları ve bisiklet kullanırken uyulması gereken kuralları anlattı.

Trafik eğitimine yaklaşık 50 öğrenci katıldı. Polis memuru Sayit Beyazatlı eğitimin diğer okullarda da verileceğini söyledi.