Sivas'tan kısa kısa

Sivas'tan kısa kısa
Sivas'tan kısa kısa
SİVAS (AA) - Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdülkadir Hastaoğlu, Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz'u ziyaret etti.Hastaoğlu,...

SİVAS (AA) - Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdülkadir Hastaoğlu, Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz'u ziyaret etti.

Hastaoğlu, ziyarette, Sivas merkez ve ilçelerinde borsaya üye esnafları ziyaret etmek amacıyla ilçe gezilerine başladıklarını, onların görüş ve düşüncelerini aldıklarını söyledi.

Oğuz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek,  Şarkışla'nın her alanda Sivas'ın en büyük ilçesi olduğunu belirtti. 

İlçenin yerleşim ve sosyal alanda her gün büyüyen bir yer olduğunu dile getiren Oğuz, Hastaoğlu ve yönetime de çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyarette, Sivas Ticaret Borsası Yönetim Kurulu üyelerinden Hilmi Gül ve Mustafa Karakaya ve Gürçayır Belde Belediye Başkanı Osman Özkan da hazır bulundu.

 

- Tekvandoculardan Yüksel'e ziyaret

Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 09-11 Ocak 2014'te Nevşehir'de düzenlenecek Tekvando Grup Müsabakaları'nda Sivas'ı temsil edecek Akademi Spor Kulübü Antrenörü Tahir Yıldırım ile sporcuları makamında kabul etti.

Sporculardan Nevşehir'de yapılacak müsabakalarda birincilik getirmelerini isteyen Yüksel, "Birincilikle döneceğinizi ümit ediyoruz. Hem ilimizi hem de ilçemizi temsil edeceksiniz. Nevşehir müsabakalarından sonra Türkiye finallerine de inşallah çıkarsınız" dedi.

Suşehri'ni eğitim , sağlık ve spor gibi alanlarda lider yapmak istediklerini söyleyen Yüksel, "Bizler kurumuş ağaçları yeşillendirmeye çalışıyoruz. Bu tür alanları genişletmek istiyoruz. Malzeme konusunda gerekli desteği vereceğiz. İnşallah, bizlerde bu ve buna benzer projelerimizi bir bir hayata geçireceğiz" diye konuştu.

Antrenör Yıldırım, 1'i kız kız olmak üzere 3 öğrenciyle yıldızlar grubunda müsabakalara katılacaklarını söyledi.