Sivas'tan kısa kısa

Sivas'tan kısa kısa
Sivas'tan kısa kısa
- CÜ'de "Öğrenci Butiği" hizmete açıldı

SİVAS (AA) - Cumhuriyet Üniversitesinde (CÜ) "Öğrenci Butiği" hizmete açıldı. 

CÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından maddi durumu iyi olmayan öğrenciler adına hazırlanan "Öğrenci Butiği"nin açılışına CÜ Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Erkul, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ertan Buyruk ve Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Gülderen Bostancı ile öğrenciler katıldı.  

Merkezi Kafeterya'da gerçekleştirilen açılışta konuşan Kocacık, maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için bu mağazayı açtıklarını ifade etti. Giysilerin teminine Valilik, Kızılay ve adamlarının katkıda bulunduklarını belirten Kocacık, "Öğrencilerimiz ücretsiz olarak ihtiyaç duydukları giysileri 3 parçaya kadar alabileceklerdir. Ne zaman arzu ederlerse gelip ihtiyaçlarına göre giysilerini buradan temin edebilecekler. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" açıklamasında bulundu.

Öte yandan Başöğretmen Atatürk Ortaokulu'nda, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla dün program düzenlendi.

Okulun çok amaçlı salonunda gerçekleşen programın ardından okulun bahçesinde öğretmen ve öğrencilere "Çanakkale Menüsü" olarak bilinen kuru ekmek ve şekersiz üzüm hoşafı ikram edildi.