Sivas'tan kısa kısa

Sivas'tan kısa kısa
Sivas'tan kısa kısa
SİVAS (AA) - Sivas'ın Gürün ilçesinde kaymakamlık öğrencilere 10 bin 620 kitap hediye etti.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Değerler...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Gürün ilçesinde kaymakamlık öğrencilere 10 bin 620 kitap hediye etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Değerler Eğitimi Projesi" kapsamında, Gürün Kaymakamlığının aldığı kitaplar, Kaymakam  Fatih Özdemir tarafından Cumhuriyet İlkokulu'nda öğrencilere dağıtıldı.

Özdemir, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bu tür projelerle öğrencilere kitap okuma alışkanlığı ve değerler eğitimi kazandırılmasının amaçlandığını söyledi.

Alınan kitapların Cumhuriyet İlkokulu ile Yolgeçen ve Beypınar köylerindeki ilkokullara dağıtıldığı, kitap dağıtımının ortaokul ve liselerde de yapılacağı belirtildi.

- Vatandaşlara bin elma fidanı

Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Gürün Kaymakamlığı,  İlçe Özel İdaresi  ve Gürün İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün birliğinde yürütülen proje kapsamında vatandaşlara elma fidanı dağıtıldı. 

 Gürün'e has Hayvaniye, Hünkar, Şah ve Sarısultan çeşitlerinin yer aldığı bin elma fidanı, Gürün İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce vatandaşlara teslim edildi.