Sivas'tan kısa kısa

Sivas'tan kısa kısa
Sivas'tan kısa kısa
- Şarkışla Kaymakamı Gül, ilçeye yapılacak yatırımlar hakkında bilgiler verdi

SİVAS (AA) - Şarkışla Kaymakamı Davut Gül, 2015-2016'nın Şarkışla için inşaat yılı olacağını belirterek, ilçeye yapılacak yatırımlar hakkında bilgiler verdi.

Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Devlet Su İşleri tarafından Bozkurt köyüne yapılacak barajın proje ihalesinin tamamlandığını söyledi.

Barajla 42 bin dekar alanın sulamasının yapılacağını dile getiren Gül, "Proje çalışması bu yıl içerisinde tamamlanıp 2016 yılında da yatırım programına alınacak. Ayrıca Şarkışla-Altınyayla karayolunun da proje ihalesi tamamlandı. Bu da 2016 yatırım programına alınacak, her iki projeyi de Milli Savunma Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz takip ediyor" dedi.

Bozkurt köyüne yapılacak barajın tahmini maliyetinin 100 milyon liranın üzerinde olduğunu ifade eden Gül,  Şarkışla-Altınyayla karayolunun da yaklaşık 80 milyon liraya mal olacağını belirtti.

Gül, mevcut Şarkışla-Altınyayla yolunda iyileştirmelerin yapılacağını da kaydetti.

 

- Hükümet konağı tamamen boşaltıldı

Şarkışla Kaymakamlığı, belediye binasına taşındı.

Depreme dayanıklılık testinde yüzde 70 oranında çürük raporu çıkan hükumet konağında hizmet veren bütün kurumların taşınmasının ardından Şarkışla Kaymakamlığı da yeni bina yapılıncaya kadar Şarkışla Belediyesinin ikinci katında hizmetlerini sürdürecek.

 

- Ulaş

Ulaş Vali Lütfi Tuncel Ortaokulu öğrencileri, Kütüphaneler Haftası dolayısıyla Ulaş Kaymakamlığı İnci Kaçan Halk Kütüphanesi'ni gezdi.

Vali Lütfi Tuncel Ortaokulu Müdürü Ramazan Baker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hafta dolayısıyla öğrencilerle kütüphaneyi gezdiklerini söyledi.

Öğrencilerde okuma alışkanlığını geliştirmek, kitap sevgisini artırmak istediklerini anlatan Baker, kütüphaneye gitme alışkanlığı kazandırmak ve kitap sevgisini aşılamak için okulda çeşitli faaliyetler gerçekleştireceklerini ifade etti.