Sivas'tan kısa kısa

Sivas'tan kısa kısa
Sivas'tan kısa kısa
SİVAS (AA) - Gölova ilçesinde Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla program düzenlendi.İlçe Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Yatılı...

SİVAS (AA) - Gölova ilçesinde Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla program düzenlendi.

İlçe Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Yatılı İlköğretim Okulu'nun  spor salonundaki programa Kaymakamı Erkan İsa Erat, rof. Dr. Cevat Akşit ve İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan katıldı.  

Programda, İslamiyet'in diğer dinlerden üstünlüğü ve Hazreti Peygamber'in tüm insanlığın peygamberi olduğu gibi konular üzerinde bilgiler verildi.

Ayrıca, program sonunda yapılan Siyer yarışmasında dereceye giren öğrencilere bisiklet hediye edildi.

- "Üç aylara" doğru

Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, üç aylar dolayısıyla mesaj yayımladı.

Regaib, Mirac, Berat ve Kadir geceleriyle taçlandırılan mübarek üç ayların hayırlara vesile olmasını dileyen Yüksel mesajında, İslam alemi için son derece büyük önem arz eden ve tüm Müslümanların adeta iple çektiği rahmet, mağfiret ve bereket dolu özel bir zaman dilimine girmenin mutluluğunun yaşandığını belirtti.

Yüksel, üç ayların manevi gücünün yüksek olduğunu kaydederek, "Manevi gücü yüksek bu mübarek ayların dünyanın dört bir yanında zulme maruz kalan kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını ve bu mübarek zaman dilimini hakkıyla idrak etmemizi nasip etmesini diliyor, hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin üç aylarını kutluyorum" ifadelerini kullandı. 

-Ulaş'ta öğrenciler gül dikti

Ulaş ilçesinde Vali Lütfi Tuncel Ortaokulu öğrencileri "Kutlu Doğum" anısına okul bahçesine çeşitli güller dikti.

Gül dikimine İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Aslan, Okul Müdürü Ramazan Baker ve öğretmenlerde katıldı.

Baker, burada yaptığı konuşmada, "Bildiğimiz gibi gül sevgiyi sembolize eder aynı zamanda sevgiyi ifade etmek için kullanılır. İnsanlar içinde Allah'ın en çok sevdiği insan elbette Hazreti Muhammed'dir. Bu anlamda gülün Hazreti Peygamber Efendimiz'i temsil ettiği için öğrencilerimizle birlikte bahçemize çeşitli güller diktik" dedi.

Öğretmenler, gül dikiminin ardından öğrencilere lokum ve şeker ikram etti.


  ETİKETLER:

  İslam

  ,

  Ramazan

  ,

  spor

  ,

  Belediye

  ,

  Hediye

  ,

  Okul

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  zaman

  ,

  dolu

  ,

  derece

  ,

  Aslan