Sivas'tan kısa kısa

Sivas'tan kısa kısa
Sivas'tan kısa kısa
SİVAS (AA) - Sivas'ta bir çiğ köfte firması tarafından 200 kilogram çiğ köfte dağıtıldı.Yeni şube açılışı nedeniyle İstasyon Caddesinde bedava...

SİVAS (AA) - Sivas'ta bir çiğ köfte firması tarafından 200 kilogram çiğ köfte dağıtıldı.

Yeni şube açılışı nedeniyle İstasyon Caddesinde bedava dağıtılan çiğ köfteden almak isteyen vatandaşlar izdihama neden oldu.

Şube yetkilisi Hadi Ataş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye 'de 216 şubesi bulunan firmanın bir şubesini de Kepenek Caddesi'nde açtıklarını belirterek, "Bu amaçla vatandaşlarımıza bedava 200 kilogram çiğ köfte dağıttık. Tüm Sivaslıları yeni şubemize bekliyoruz" dedi.

- Kutlu Doğum Haftası

Hafik ilçesinde Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla program düzenlendi.

İlçe müftülüğünce düzenlenen etkinlikler kapsamında Hafik Belediye Düğün Salonu'nda tasavvuf musikisi ve semazen gösterisi sunuldu. Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından emekli müftü Ahmet Akgül tarafından "Hazreti Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" konulu konferans verildi.

Programda konuşan İlçe Müftüsü Yasir Ataş, sevgi, kardeşlik, birlikte yaşama ahlakı ve anlayışına her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğunu söyledi.

İlçede düzenlenen siyer yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi ve programa katılanlara kalem ve kitap dağıtıldı.

Ayrıca program çıkışında, isteyenler düzenlenen kampanyaya katılarak kan bağışında bulundu.