Sivas'tan kısa kısa

Sivas'tan kısa kısa
Sivas'tan kısa kısa
SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesinde 15 yayla evinin kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce yakıldığı iddia edildi.İlçeye bağlı Çitlice...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesinde 15 yayla evinin kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce yakıldığı iddia edildi.

İlçeye bağlı Çitlice Köyü Kösedağ eteklerinde bulunan Ferhat Göleti mevkindeki yayla evlerinin çatı kısımlarının yakıldığı ve duvarlarının yıkıldığını iddia eden köy Muhtarı Mustafa Çiçek , AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3 yıl öncede aynı durumu yaşadıklarını ifade etti.

Bölgede halen karların yoğun olduğunu ve köyün sulama suyunun o bölgeden geldiğini söyleyen Çiçek, "Köyümüzün sulama suyundaki sorundan dolayı köylülerimizle birlikte yaylanın bulunduğu bölgeye gittik. Gittiğimizde yayla evlerinin yıkıldığını ve ahşap kısımlarının ise yakıldığını gördük. Kim veya kimler tarafından yakıldığını bilmiyoruz. Bundan yaklaşık 6 yıl önce ve 3 yıl öncede yayla evlerimiz yakılmıştı. Şimdi ise tekrar yakıldı. Kimlerin yaktığını bilmiyoruz ama zararımız büyük" dedi.

İlçe Kaymakamlığı'nın konuyla ilgili idari soruşturma başlatılacağı öğrenildi.

- Şarkışla'da yeni Hükumet Konağı'nın çalışmaları 

Yeni Hükumet Konağı'nın yapımı için temel kazı çalışmaları yapılmaya başlandı. 

Şarkışla Kaymakamı Davut Gül, yeni Hükumet Konağı'nın temelinin 26 Mayıs'ta atılacağı ve yaklaşık bir buçuk yılda tamamlanacağını kaydetti.


  ETİKETLER:

  Çiçek

  ,

  Köy

  ,

  Soruşturma

  ,

  İddia

  ,

  ilçe