Sivas'tan kısa kısa

Sivas'tan kısa kısa
Sivas'tan kısa kısa
- Şarkışla Belediyesi finisher alındı

SİVAS (AA) - Suşehri Belediyesi'ne sıcak asfaltlama yapılmasını sağlayan finisher alındı.

Şarkışla Belediye başkanı Ahmet Turgay Oğuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, finisherle yolların bakım, onarım ve yapımlarının artık daha kolay olacağını belirtti.

İlçede altyapı ve üstyapı çalışmalarının devam ettiğini aktaran Oğuz, "Alt yapı yenileme çalışmasında, su ve kanalizasyonun yenilenmesi için proje çalışmasının sonuna geldik, ihale aşamasındayız. Daha önceden de belediyemize bir finisher alınmış ancak sık sık arıza yapması nedeniyle doğru dürüst çalışamıyordu. Almış olduğumuz finisherle birlikte asfalt çalışmamıza engel kalmadı" diye konuştu.

- Cemel Beldesi'nde kilit parke çalışmaları sürüyor

Cemel Belde Belediye Başkanı Hakverdi Bulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, beldede kilit parke çalışmalarına devam ettiğini söyledi.

Ramazan ayı dolayısıyla işçilerin akşam çalışıp gündüz istirahat ettiklerini aktaran Bulut, "Bu yıl yaklaşık 20 bin metrekare kilit parke çalışması yapacağız" dedi.

Öte yandan yaklaşan "Gurbetten Sılaya" Kültür ve Sanat  Festival için çalışmalarının da hızlandırıldığını belirten Bulut "Gurbetten Sılaya Kültür ve Sanat Festivalimiz 26 Temmuz'da mesire alanımızda yapılacak. Tüm halkımız davetlidir" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  sanat

  ,

  Belediye

  ,

  Akşam

  ,

  Proje

  ,

  kültür

  ,

  ihale

  ,

  sıcak