Sivas'tan kısa kısa

Sivas'tan kısa kısa
Sivas'tan kısa kısa
SİVAS (AA) - Sivas Özel İdare Genel Sekreteri Salih Ayhan, Şarkışla Kaymakamı Akif Paktaş'ı ziyaret etti.Şarkışla Belediyesine ait şark...

SİVAS (AA) - Sivas Özel İdare Genel Sekreteri Salih Ayhan, Şarkışla Kaymakamı Akif Paktaş'ı ziyaret etti.

Şarkışla Belediyesine ait şark odasında gerçekleştirilen ziyarete, Akıncılar Kaymakamı Yaşar Kemal Yılmaz, Divriği Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Ulaş Kaymakamı Orhan Altun, İlçe Jandarma ve Garnizon Komutanı Üsteğmen Ramazan Ergel, İlçe Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz ve İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Mithat Tolunay da katıldı.

Ayhan, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, Pektaş ile daha önce çalıştıklarını hatırlatarak, "Kaymakamımız duruşuyla, tavrıyla, halka yakınlığı ve proje takibiyle bulunduğu yeri severek özümseyerek görev yapma bilinci içerisinde olan bir arkadaşımız. Geçmişte olduğu gibi kaymakamlık görevinde de kendisine her türlü desteğimiz devam edecek" dedi.

Kaymakam Pektaş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, teşekkür etti.

- Yaz okulu öğrencileri pedal çevirdi

Şarkışla Belediyesi ve İlçe Halk Eğitim Merkezi'nin ortaklaşa düzenlediği yaz spor okulunun 10-15 yaş arası 90 öğrencisi ,sağlıklı yaşam  için Cumhuriyet Caddesi ve eski Sivas Caddesi arasındaki 4 kilometrelik parkurda pedal çevirdi.

Belediye hizmet binası önünden başlayan bisiklet turu bir kafeteryada son buldu.

- Çoban Baba Türbesi restore edilecek

Sivas'ın Gölova ilçesindeki Çoban Baba Türbesi'nin restore edileceği bildirildi.

Kaymakam Erkan İsa Erat yaptığı yazılı açıklamada, türbenin restorasyon ihalesinin yapıldığını ve çalışmaların 150 günde tamamlanacağını belirtti.

Erat, "Türbenin bulunduğu alanda geçmiş yıllarda defineciler tarafından kaçak kazılar yapılmış ve bazı yerleri tahrip edilmiştir. Bu nedenle yıllara meydan okuyan türbenin tarihi konumuna gelmesi için ihalesi yapıldı. İlgili firmaya yer teslimi gerçekleştirildi" ifadeleri kullanıldı.