Sivas'tan kısa kısa

Sivas'tan kısa kısa
Sivas'tan kısa kısa
SİVAS (AA) - Sivas'ın Ulaş ilçesinde yapımı tamamlanmak üzere olan Hürriyet Camisi ibadete açılacak.Hürriyet Mahallesi Cami ve Kur'an Kursu Yaptırma...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Ulaş ilçesinde yapımı tamamlanmak üzere olan Hürriyet Camisi ibadete açılacak.

Hürriyet Mahallesi Cami ve Kur'an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Yılmaz Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 15 Ekim 2011'de caminin temelini attıklarını hatırlatarak, inşaatın bitme aşamasına geldiğini söyledi.

Minarelerinin dikildiğini cami içerisindeki çinilerin işlendiğini ifade eden Aslan, iki katlı caminin birinci katında taziye yeri, toplantı salonu, aşevi ve imam odasının olacağını belirtti.

Aslan, ayrıca caminin yapılmasında destekte bulunan hayırseverlere teşekkür etti.

-  Gemerek'te araç muayene istasyonu açılacak

Gemerek ilçesinde yapımı devam eden araç muayene istasyonu 4 Eylül 'de açılacak.

İlçe Kaymakamı Cuma Kılınç, yaptığı yazılı açıklamada, eylül ayı başında açılması planlanan araç muayene istasyonunun ilçe ekonomisine büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Kılınç, araç muayene istasyonunun ilçeye kazandırılmasında emeği geçenlere de teşekkür etti.

-  Aşık Veysel Meslek Yüksek Okulu Müdürü Karaköy, Kaymakam Pektaş'ı ziyaret etti

Cumhuriyet Üniversitesi Aşık Veysel Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Tolga Karaköy, Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette okul hakkında bilgi veren Karaköy, Pektaş'a yeni görevinin hayırlı olması dileklerinde bulundu. 

Pektaş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. Okulla ilgili yaşanabilecek sıkıntı ve sorunlarda her zaman yanlarında olacaklarını belirten Pektaş, el birliğiyle bu sıkıntıları aşacaklarını söyledi.