Sivas'tan kısa kısa

Sivas'tan kısa kısa
Sivas'tan kısa kısa
- Şarkışla'da kavşak düzenlemesi ve asfalt çalışmaları devam ediyor

SİVAS (AA) - Şarkışla ilçesinde belediye ekiplerinin kavşak düzenlemesi ve asfaltlama çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi. 

Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hastane Yolu Kavşağı'nın düzensiz olmasından kaynaklanan kazaların önüne geçebilmek için düzenleme çalışması yaptıklarını söyledi.

Kavşağın çalışmalar kapsamında genişletildiğini belirten Oğuz, "Hastane yolunun bazı bölümleri yağışlar nedeniyle bozulmuştu. Yapılan yamalar düzen almayınca bir de yağışlarda su birikintisinin oluşması nedeniyle bu yolda asfalt yenileme çalışması başlattık. Aynı güzergahta yüksek okulumuz var, burada eğitim gören öğrencilerimiz yağışlar nedeniyle zorluklar yaşıyordu. Hem sürücülerimiz hem de öğrencilerimizin huzurlu bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri için bu çalışmayı başlattık" dedi.

Oğuz, ilçedeki yol genişletme ve asfaltlama çalışmalarının süreceğini ifade etti. 

 

- Ulaş ilçesinin TEOG'daki başarısı 

Ulaş Milli Eğitim Müdürü Cemil Aslan, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavında il birincisi olduklarını söyledi.

Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, elde edilen başarıdan dolayı mutlu olduklarını belirterek, "2014 yılı ikinci TEOG sınavına göre, 2015 yılı ikinci TEOG sınavında ortalama puanını 5 puan arttıran öğrencilerimizin başarılarıyla il birincisi olduk" dedi.

Öğrencilerinin 2014-2015 eğitim-öğretim yılı içerisinde açılan destekleme ve yetiştirme kursları ile 6 kez başarı değerlendirme sınavına katıldıklarını aktaran Aslan, "Ayrıca Ulaş Kaymakamlığı kurslara katılan tüm öğrencilerimize ücretsiz eğitim materyalleri dağıtarak öğrencilerin sınavlara hazırlıklı bir şekilde girilmesini sağladı" diye konuştu. 

Aslan, elde edilen başarıdan dolayı özveriyle çalışan okul müdürlerine, öğretmenlere ve süreçte kendilerine destek veren velilere teşekkür etti. 


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Kavşak

  ,

  Okul

  ,

  eğitim

  ,

  Aslan

  ,

  TEOG

  ,

  2015