Sivas'tan kısa kısa

Sivas'tan kısa kısa
Sivas'tan kısa kısa
- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Hafik ilçesine 100 çöp konteyneri gönderdi

SİVAS (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, Hafik ilçesine gönderilen 100 çöp konteyneri mahallelerde ihtiyaç duyulan bölgelere konulmaya başlandı.

Hafik Belediye Başkanı Mitat İlhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçeye çöp konteyneri gönderilmesinde emeği geçen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerine teşekkür ederek, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 100 çöp konteyneri hibe olarak belediyemize gönderildi. Biz de 6 mahallemizin ihtiyacı olan noktalarına konteynerleri koyacağız" dedi. 

İlhan, ilçede parke taşı döşeme çalışmalarının tamamlanmasıyla Hafik'in daha güzel bir görünüme kavuşacağını söyledi. 

- Zara'da yüksekokul müdürü Fertelli görevine başladı

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Zara Veysel Dursun Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Ahmet Fertelli, görevine başladı.

Doç. Dr. Ömer Lütfi Sül'ün görev süresinin dolması sebebiyle emekli olmasının ardından yüksekokul müdürlüğü görevine Ahmet Fertelli atandı.

CÜ'de 2009-2015 yıllarında Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünde görev yapan Fertelli, bu yıl doçentliğe yükseldi. Makine Mühendisliği Bölümü başkan yardımcılığı ve CÜ Sanayi ve Ticaret İşbirliğini Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi (CÜSTİGEM) Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Fertelli, CÜ Senatosu kararı ile 3 yıllığına Zara Veysel Dursun Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Müdürlüğü görevine atandı.