Sivas'tan kısa kısa

Sivas'tan kısa kısa
Sivas'tan kısa kısa
SİVAS (AA) - Sivas'ın Şarkışla ilçesinde Verenel Derneği ve Safa Vakfı temsilcilikleri tarafından, Suriye'deki Bayırbucak Türkmenleri için yardım...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Şarkışla ilçesinde Verenel Derneği ve Safa Vakfı temsilcilikleri tarafından, Suriye'deki Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlatıldı.

Verenel Derneği Temsilcisi Recep İslamoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkmenler için ayni ve nakdi yardımları kabul edeceklerini belirtti.

Yardımların Belkent Camisi'nde toplanacağını aktaran İslamoğlu, "Özellikle su, çocuk bezi, çocuk maması, bakliyat battaniye gibi acil ihtiyaçlar toplanacak. Nakdi yardımlar da Ziraat Bankası'nda açılan hesaba yatırılacak. Kampanyamız 18 Aralık'a kadar devam edecek" diye konuştu.

- AFAD'dan Şarkışla itfaiyesine malzeme desteği

İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), arama ve kurtarma çalışmalarında kullanılmak üzere Şarkışla Belediye İtfaiyesine malzeme desteğinde bulundu.

AFAD İl Müdürü Nazif Ekinci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Şarkışla ilçesinde birçok yaralamalı ve sıkışmalı trafik kazası meydana geldiğini söyledi.

Şarkışla itfaiyesinin ekipmanlarının bu kazalarda yetersiz kaldığını belirten Ekinci, "İtfaiye ekibi, elindeki mevcut malzemelerle Gemerek ve Altınyayla ilçelerini de kapsayan yol güzergahlarında kurtarma çalışması yapıyor. Ancak ekipmanlarının yetersiz kalması nedeniyle zorlanıyor. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak, güç ünitesi, ayırıcı, kırıcı, delici, vakumlu sedye, aydınlatma ve jeneratörden oluşan hayati önem taşıyan malzeme setini, itfaiyeye teslim ettik" diye konuştu.

Ekinci, ilçede afet ve acil durumlarda görev alacak kişilerin yetiştirilmesi için de dernek kurulacağını sözlerine ekledi.