Sivas'tan Suriye'ye gıda ve giyim yardımı

Sivas'tan Suriye'ye gıda ve giyim yardımı
Sivas'tan Suriye'ye gıda ve giyim yardımı
- Beşir Derneği İl Temsilciğinin açılışının ardından gıda ve giysi taşıyan yardım tırı Suriye'ye gönderildi

SİVAS (AA) - Sivas'ta Beşir Derneği İl Temsilciliği törenle açıldı, Suriye'ye gıda ve giysi yüklü tır gönderildi.

Vali Alim Barut, Hikmet Işık Caddesi'ndeki derneğin açılış töreninde, millet olarak yaşamanın bazı sorumluluk ve yükümlülükler getirdiğini söyledi.

Kurum ve kuruluşlarla aziz milletin her zaman hizmetinde olduklarını belirten Barut, "Bazen ihtiyaçların karşılanması için özel fedakarlık yapılması, bunun da resmi kalıplar ve prosedürün dışında gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bu aziz milletin asırlardır geleneği var, dünyaya yayılmış. Dolayısıyla bu geleneği günümüzde de devam ettireceğiz, geleceğe de taşıyacağız. Bu kurumun açılışında devlet olarak gerekeni yapacağız. Bu kuruluşlar da devletin resmi kalıplar dışında yapması gerekenleri yapacak" diye konuştu.

- Beşir Derneği Genel Başkanı Şanlı

Beşir Derneği Genel Başkanı Cevdet Şanlı da Anadolu insanının yardımseverliğini insanlığa ulaştırabilmek ve insanlığın mutlu-mesut olması için yola çıktıklarını anlattı.

Çalışmalarının örnek teşkil etmesi temennisinde bulunan Şanlı, insanların zaman zaman bazı olumsuzluklarla karşı karşıya kaldığını vurguladı.

Olumsuzluklara karşı çalıştıklarını dile getiren Şanlı, "Bu paylaşımlarımızdaki temel amaç, alan elle veren elin buluştuğu ama alan elin veren el tarafından rencide edilmediği, adeta atalarımızın sadaka taşı anlayışıyla ortaya koyduğu bu medeniyetin herkes tarafından anlaşılabilir ve görülebilir olması için çalışmaya devam ediyoruz. Bu sosyal yapıyı devam ettirmemiz gerekiyor" ifadesini kullandı.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Vali Barut, Şanlı, Semerkand Vakfı Orta Anadolu Merkez Başkanı Nizamettin Ağca, AK Parti Sivas İl Başkanı Ziya Şahin, dualar eşliğinde kurdele keserek derneğin açılışını gerçekleştirdi.

Açılışın ardından 20 ton gıda ve giysi yüklü yardım tırı dualar eşliğinde Suriye'ye gönderildi.