SODES teklif çeğrısı tanıtım ve bilgilendirme toplantısı

SODES teklif çeğrısı tanıtım ve bilgilendirme toplantısı
SODES teklif çeğrısı tanıtım ve bilgilendirme toplantısı
SİVAS (AA) - Sosyal Destek Programları (SODES) 2015 yılı teklif çağrısı ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Konferans...

SİVAS (AA) - Sosyal Destek Programları (SODES) 2015 yılı teklif çağrısı ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda yapılan toplantı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Toplantıda ilk olarak SODES projeleriyle hayata tutunanların yer aldığı video izletildi.

Daha sonra 2015 yılı SODES kapsamında desteklenecek proje türleri içerisinde yer alan "Sosyal İçerme Projeleri", "İstihdam Projeleri" ile " Kültür , Sanat ve Spor Projeleri" hakkında bilgilendirici sunum yapıldı.

Toplantıda, SODES projelerinin dezavantajlı hedef kitlelere yönelik ve faaliyet odaklı olmasına dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.

Vali Alim Barut, toplantıda yaptığı konuşmada, programın Sivas'ta 2. kez uygulandığını söyledi. Bu sayede yapmak isteyip de parası olmayanın devletin imkanlarından kolayca yararlanabileceğini belirten Barut, kabul edilen projelere devlet imkanlarının tutarlı olarak verildiğini aktardı.

SODES projelerinde 2013 ve 2015 yılları arasında birtakım farklar olduğunu dile getiren Barut, "Burada hayalin sınırları genişletiliyor. Daha çok düşünme, proje üretme, proje üreterek sosyal alanda faaliyet gösterme imkanı doğuyor. Katılacaklara başarılar diliyorum" diye konuştu.

Proje teklif döneminin 13 Mart-15 Nisan'da, Valilik ön değerlendirmesinin 15 Nisan-15 Mayıs'ta, Bakanlık değerlendirmesinin de 15 Mayıs'ta yapılacağı bildirildi.


  ETİKETLER:

  sanat

  ,

  spor

  ,

  Proje

  ,

  Konferans

  ,

  sanayi

  ,

  ,

  kültür

  ,

  sosyal

  ,

  2015