Soğuktan etkilenen kişi tedavi altına alındı

Soğuktan etkilenen kişi tedavi altına alındı
Soğuktan etkilenen kişi tedavi altına alındı
SİVAS (AA) - Ulaş ilçesinde tipide mahsur kalan kişi, "soğuk ısırması" teşhisiyle tedavi altına alındı.İlçeye bağlı Kapukaya köyünde yaşayan Zeki...

SİVAS (AA) - Ulaş ilçesinde tipide mahsur kalan kişi, "soğuk ısırması" teşhisiyle tedavi altına alındı.

İlçeye bağlı Kapukaya köyünde yaşayan Zeki Koçkaya (36), AA muhabirine yaptığı açıklamada, 10 Ocak Cumartesi köyünden Çavdar köyüne mezar kazmak için yola çıktığını söyledi.

Mezarı kazdıktan sonra köyüne dönmek isteyen Koçkaya, tipi nedeniyle yolu bulamadığını, bir süre mahsur kaldığını ve Çavdar köyünde bir eve sığındığını belirtti. 11 Ocak Pazar eve gidebildiğini kaydeden Koçkaya, yorgunluktan bayıldığını ve annesi Şehriban Koçkaya'nın ayakkabılarını ve çoraplarını keserek ayağından çıkarabildiğini söyledi.

Koçkaya, olaydan sonra ellerinin ve ayaklarının şişmeye başladığını ifade etti.

Annesi Şehriban Koçakaya ise oğlunun el ve ayaklarının şiştiğini görünce sıcak su dökerek ve kına sürerek tedavi etmeye çalıştığını belirtti.

Köyün kar nedeniyle kapalı olan yolunun açılmasıyla 12 Ocak'ta Ulaş Devlet Hastanesine kaldırılan Koçkaya, daha sonra Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildi.

"Soğuk ısırması" teşhisiyle yanık ünitesinde tedavi altına alınan Koçkaya'nın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.


  ETİKETLER:

  Pazar

  ,

  kar

  ,

  sıcak