Suşehri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin yeni binası yapılıyor

Suşehri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin yeni binası yapılıyor
Suşehri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin yeni binası yapılıyor
SİVAS (AA) - Suşehri ilçesinde deprem dayanıklılık testi sonucunda yıkılmasına karar verilen Anadolu İmam Hatip Lisesi için yeni bina...

SİVAS (AA) - Suşehri ilçesinde deprem dayanıklılık testi sonucunda yıkılmasına karar verilen Anadolu İmam Hatip Lisesi için yeni bina yapılıyor. 

Suşehri Kaymakamı Kadir Perçi, Sanayi Sitesi bölgesindeki okul inşaatını inceledi. inşaatın kış mevsimine rağmen sürdüğünü belirten Perçi, 24 derslikli okul ve yurt binasının 2016-2017 eğitim sezonuna yetiştirilmesi için gayret gösterdiklerini ifade etti.

Taşköprü Mahallesi'ndeki Anadolu İmam Hatip Lisesi binasının deprem dayanıklılık testi sonucunda yıkıldığını ve öğrencilerin farklı iki noktadaki binada eğitimlerini sürdürdüklerini dile getiren Perçi, şunları kaydetti.

"İnşallah 2016 Eylül ayında yeni okulumuz ve yurt binamızı hizmete sokmayı hedefliyoruz. Kış mevsimi olmasına rağmen işi alan müteahhit firma yetkilileri çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Amacımız öğrencilerimizin daha güzel eğitim yuvalarında eğitim almalarını sağlamaktır. Bu nedenle de deprem dayanıklılık testi sonucunda yıkımlarına karar verilen okullarımızın yıkılarak yenisi yapılması için elimizden gelen tüm gayret ve çabaları sarf ediyoruz. Bu konuda bizlere destek veren herkese teşekkür ediyoruz."